Nezávislé fórum rodičov detí študujúcich na ŠpMNDaG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

+5
Michaela Bordováčová
天赋
mamam
matt_rixx7
tajomnik
9 posters

Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre tajomnik St apríl 24, 2013 8:27 pm

Až sa mi niekedy zle pozerá na to, ako táto škola stráca body u svojich klientov (t.j. rodičov).
V poslednej dobe sa nakopili udalosti, nad ktorými nestačím otvárať oči a ktoré ma utvrdzujú v tom, že táto škola je výnimočná, ale najmä v negatívnom význame. Bez dlhých rečí:

Na stránke školy je uvedené, že vyučovanie beží podľa programu Aprogen. Moja otázka je, či niekto niekedy videl tento dokument. Ja nie, a veru nepoznám nikoho, kto by doň mohol čo i len nazrieť. Ak sa snažíte sa naňho dopýtať, dozviete sa, že škola má mnoho neprajníkov, ktorý by program mohli ukradnúť a preto je tajný. A naozaj sa rozlúčte s tým, že ho uvidíte. Je jednoducho tajný.

V zákone 546/2010 je uvedené, že organizácia typu naša škola je povinná zverejňovať zmluvy. Na iných školách s tým nie je problém, na našej je to tajné. Do zmluvy nenazriete. Ak sa na ne snažíte pýtať, dozviete sa, že škola má kopu inej roboty a toto je zbytočná byrokracia. A naozaj sa rozlúčte s tým, že ich uvidíte. Je to jednoducho tajné.

Tiež je v tom zákone uvedené, že organizácia je povinná zverejňovať faktúry. Na iných školách s tým nie je problém, na našej je to tajné. Zaujíma Vás z akéhokoľvek dôvodu niektorá konkrétna položka? Ak áno naozaj sa rozlúčte s tým, že ju uvidíte. Je to jednoducho tajné.

Po novom, príspevky škole prechádzajú cez darovací účet. Človek by si myslel, že teraz už je jasné, že použitie týchto prostriedkov sa musí zverejniť. Opak je pravdou. Zverejní sa len to čo sa musí, teda faktúry. Prípadné nákupy v hotovosti na pokladničné bločky sa zverejňovať nebudú. Toto je jasné už teraz, tak to povedala p. riaditeľka na stretnutí Rady rodičov 30.1.2013. Beriem to ako fakt, tieto veci zrejme musia zostať tajné. Tiež sa tam píše, o mesačnom zúčtovaní. Uplynulo už niekoľko mesiacov, záujem je a zúčtovanie nikde. Predpokladám, že aj toto je z nejakého dôvodu tajné.

Vieme, že školy sú organizácie s povinnosťou verejného obstarávania. U nás je obstarávanie vyložene neverejné. Teda tajné. Ak ako rodič zistíte, že napríklad prostredníctvom Vašej firmy ste mohli škole pomôcť a získať určitý tovar so zľavou, dozviete sa, že na nejaký tender nebol čas, lebo deti sa už musia učiť a nedalo sa čakať. Tak teda plány do budúcnosti? Nech to nabudúce nie je na poslednú chvíľu? Tie sú zrejme tiež tajné. Nepamätám si, že by škola vôbec kedy žiadala rodičov pomoc pri obstaraní. Najmä veľké investície alebo dlhodobé zmluvy sú odsúhlasené nejako potichu alebo cez prázdniny. Chceli by ste vidieť aspoň dve ďalšie predložené cenové ponuky? Rozlúčte sa tým, že ich uvidíte. Je to jednoducho tajné.

Príspevky rodičov – vec totálne verejná. Teda pokiaľ ide o to, aby ste boli informovaní kedy a koľko máte zaplatiť. Tiež ak nezaplatíte, urgencia po predchádzajúce roky zvykla byť promptná. Už menej verejné to je na strane výdavkov. Teda skoro by som povedal, že tajné. Nebyť toho, že minulý rok OZ SOVA zverejnilo nakladanie s vyzbieranými peniazmi, tak je to úplne tajné. Nepamätám si, že by vôbec kedy v minulosti existoval nejaký solídny prehľad o tom čo sa s vyzbieranými peniazmi stalo. Pri 100.000€ rodičovských príspevkov neuznávam za vyúčtovanie jednu A4-ku s 20 položkami. Kto sa eventuálne na to pýtal, dozvedel sa, že je ignorant, keď nedôveruje škole, kam chodia jeho deti. Pod veľkým tlakom pripravilo OZ AVOS vyúčtovanie za rok 2012. Mohli si ho pozrieť iba zástupcovia v Rade Rodičov na tajnom zasadnutí, z ktorého zápisnica je tak tajná, že nie je ani na stránke školy a iba proti podpisu a pod hrozbou právnych následkov ak by ho šírili. Zrejme z tohto dôvodu sa každý bál a na internete ho teda ani náhodou nenájdete. Pán predseda OZ AVOS potom prisľúbil predložiť vyúčtovanie aj za predchádzajúcich 5 rokov. To sa však nikdy nestalo. V tejto veci sa môžeme postaviť na hlavu, toto sa asi už nikdy nedozvieme. Je to jednoducho tajné.

2% z dane. Na priamu otázku prečo vyúčtovanie OZ AVOS neobsahuje aj položku 2% z daní na strane príjmov a použitie týchto peňazí na strane výdavkov, odpovedal pán predseda, že 2% z dane nie sú predmetom rodičovských príspevkov a nevidí dôvod čokoľvek komukoľvek dokladovať. Poukázané 2% z daní boli teda určite použité na správny účel, len žiaľ, ten je tajný. Ak ste sa rozhodli poukázať 2% z dane aj tento rok, predpokladám, že aj teraz bude použitie týchto peňazí tajné.

Kto by si myslel, že má vyhraté akonáhle je tohto roku konečne k dispozícií zoznam konkrétnych vecí nakupovaných z príspevkov rodičov, zažije sklamanie, ak sa opýta prečo škola nakupovala niektoré veci. Napríklad 500 kusov kníh pre prvákov, ktorých je v štyroch triedach 50 a s ktorými prváci nakoniec vôbec nepracovali. Alebo bežný spotrebný materiál na údržbu školskej budovy, ktorý je riadne rozpočtovaný zo štátnych peňazí. Kto sa opýtal, dozvedel sa o veľkom komplote proti škole a o tom, že to celé je nejako inak. A kto nepochopil a pýtal sa ešte ďalej, dozvedel sa, že si môže dieťa zo školy zobrať. Akýkoľvek plán nakladania s peniazmi rodičov buď neexistuje, alebo skôr si myslím, že je tajný. Jednoducho tajný, nesmiete ho vidieť.

Paradoxne, najpedantnejšie je sú evidované najmenšie čiastky. Podľa mojich informácií, u každého triedneho učiteľa je možné do posledného centa si skontrolovať nakladanie s triednym fondom, osobne som mal možnosť vidieť ponalepované bločky za všetky nákupy. Len škoda, že sa triedny fond stáva minulosťou. Odkedy škole prispievame cez darovací účet, tých 5€ určených do triedy sa triednemu sa akosi nedostáva. Prečo? Už je tu na fóre položená taká otázka, ale uspokojujúcu odpoveď nevidím. Predpokladám však, že aj toto je tajné.

Z iného súdka. Chcete si pozrieť výsledky testov Vašich detí? Tak s tým sa môžete rozlúčiť. Testy sú tajné. Chce si rodič prváka požičať na víkend pracovný zošit? Taká nehoráznosť! Ten zošit je predsa tajný. Prečo? Lebo škola má veľa neprajníkov a tí by mohli toto duševné vlastníctvo ukradnúť. Pýtate sa prečo duševné vlastníctvo nie je ochránené niektorým z normálnych spôsobov? Jasnú odpoveď nedostanete. O tom sa od roku 2005 nahlas nehovorí, je to totiž tajné.

Na škole v decembri a januári prebehol finančný audit. Možno Vás zaujíma ako dopadol. Prezradím aké sú výsledky. Možno už tušíte - sú tajné. Ach áno, pani riaditeľka sa vyjadrila, že audit dopadol dobre. Ale oficiálny papier s výsledkami je aj tak tajný.

Tajné, tajné, tajné... pre mňa pokaždé mínus jeden bod. Až to celé vyzerá, že za tým je niečo pochybné. Keď už sa náhodou pracne niečo z uvedených vecí dozviete, zakaždým je tam nešťastnou náhodou akurát nejaká chybička. Napríklad:

Idú Vaše deti do školy v prírode? Platí sa 130€. Náhodou sa pozriete na stránku chaty kam deti idú a ktorá tento pobyt kompletne ponúka a neveríte vlastným očiam keď cena je 59€ resp. 89€. Vysvetlenie, ktoré rodičia dostali by potrebovalo dve barle, aby ustálo.

V kníhkupectve stojí kniha 10€. Naša škola je ochotná ju v počte 50 ks nakúpiť po 25€.

Finančne náročné rekonštrukcie, ktoré si z uplynulého obdobia zo školy pamätáme (zakaždým 20.000 až 50.000 €) nejdú dokopy s tým, že na ne nebolo potrebné stavebné povolenie, ani ohlásenie drobnej stavby, oznam vlastníkovi budovy alebo dokonca ani projektová dokumentácia. Neviem si celkom predstaviť stavebnú firmu, ktorá deklarovaný rozsah reálne dodá a netrvá ani len na projektovej dokumentácií. To už by museli byť veľkí kamaráti. Musím si zistiť, ktorá firma to vlastne bola. Len mám obavu, či to nebude tajné...

tajomnik
tajomnik

Počet príspevkov : 22
Join date : 24.04.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre matt_rixx7 Pi máj 03, 2013 7:18 am

Add financne narocne rekonstrukcie na skole...:
Nerobila niektore z nich ta ista firma ako aj stavebne upravy isteho bytu na Skalickej ulici...?

matt_rixx7

Počet príspevkov : 60
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre mamam Pi máj 03, 2013 1:38 pm

Fuuu ha! tak teraz mi je dosť jasná forma vystavenia faktúry na stavebne práce na viac – bez ďalšej špecifikácie, a tlak na SOVU, aby ju bez ďalšieho vysvetľovania čo najskôr uhradila ... http://oz-sova.webnode.sk/historia/otacanie-politickeho-kurzu/

mamam

Počet príspevkov : 2
Join date : 26.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre 天赋 Pi máj 03, 2013 2:16 pm

matt_rixx7 napísal:Add financne narocne rekonstrukcie na skole...:
Nerobila niektore z nich ta ista firma ako aj stavebne upravy isteho bytu na Skalickej ulici...?

Myslíte tohto alebo tohto?

天赋

Počet príspevkov : 29
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre Michaela Bordováčová Pi máj 10, 2013 1:42 pm

Školský vzdelávací program - v prípade našej školy je ním APROGEN - podľa Školského zákona (Zákon 245/2008 Z.z.), konkrétne podľa §7 odsek 9 má riaditeľ školy zverejniť na verejne prístupnom mieste.

Podľa ISCED (1-3), čo je štátny vzdelávací program pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním (a program APROGEN musí byť vypracovaný v súlade s ním), sa tým verejne prístupným miestom myslí vestibul alebo predsieň školy a mal by byť zverejnený na webovej stránke školy.
Je vhodné, aby bol prístupný aj na školskom odbore u zriaďovateľa školy.

Na stránkach našej školy je iba smernica o výchove a vzdelávaní v programe Aprogen, tu: http://www.smnd.sk/main/smernica

Michaela Bordováčová

Počet príspevkov : 24
Join date : 14.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre xy St máj 15, 2013 2:27 pm

Moja otazka je kolko pedagogov citalo program APROGEN. Existuje vobec viac ako jeden vytlacok programu okrem jedneho co je v riaditelni a nikto ho nevidel?

xy

Počet príspevkov : 9
Join date : 15.05.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre matt_rixx7 St máj 15, 2013 7:34 pm

Pravdepodobne aj konflikt z pred niekoľkých rokov sa týkal programu: http://nadanedeti.tripod.com/Otazky.htm

matt_rixx7

Počet príspevkov : 60
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre Michaela Bordováčová Po máj 20, 2013 7:12 am

Okrem toho, že máme právo s Programom APROGEN sa oboznámiť, podľa Školského poriadku je to dokonca jednou z našich povinností (ak sme zákonní zástupcovia žiaka našej školy).
Keďže zverejnený nie je, napísala som e-mail na verejne prístupné adresy školy a požiadala o jeho znenie.

Odpoveď už mám - myslíte, že aj znenie Programu APROGEN?

Michaela Bordováčová

Počet príspevkov : 24
Join date : 14.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre nikola Po máj 20, 2013 7:56 am

Poznajúc pomery na školy tipujem odpoveď: "S programom Aprogen sa môžete oboznámiť na stetnutí u p. riaditeľky".

Alebo som príliš naivná? Wink

nikola

Počet príspevkov : 13
Join date : 19.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre xy Po máj 20, 2013 8:01 am

Kedze neexistuje ziadne znenie programu APROGEN, podla coho ucia nase deti.
Vsetci ucitelia napisali list kde sa jednohlasne odvolavaju na program APROGEN. Citali ho, alebo vsetci klamu?

xy

Počet príspevkov : 9
Join date : 15.05.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre Michaela Bordováčová Po máj 20, 2013 11:09 am

nikola napísal:Poznajúc pomery na školy tipujem odpoveď: "S programom Aprogen sa môžete oboznámiť na stetnutí u p. riaditeľky".

Alebo som príliš naivná? Wink

Pozvanie na stretnutie s pani riaditeľkou v odpovedi na moju žiadosť nebolo.
Žiaľ, ani znenie Programu APROGEN.

Odpoveď obsahovala informáciu o tom, že Program APROGEN je autorským programom pani riaditeľky vytvorený pre našu školu a "ktorý bol podkladom pre štátny vzdelávací program a ktorý sme v spolupráci s VÚDPaP vypracovali pre MŠVVaŠ SR. Preto pre potrebu vašej informovanosti bude dobré pozrieť si ho na stránkach MŠVVaŠ SR, ŠPÚ alebo VÚDPaP."

Na stránke MŠVVaŠ SR som o Programe APROGEN nenašla ani slovo.
Našla som zoznam štátnych vzdelávacích programov (http://www.minedu.sk/8387-sk/statne-vzdelavacie-programy/) s odkazom na ich znenie.
Klikla som teda na Štátny vzdelávací program pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním a ocitla sa na stránke VÚDPaP obsahujúcej odkazy na znenie Štátnych vzdelávacích programov... (http://www.vudpap.sk/informacie-pre-pedagogov/).
O Programe APROGEN znova ani slovo.
Hľadanie na stránke ŠPÚ ma tiež nasmerovalo na stránky VÚDPaP.

Znenie Programu APROGEN sa mi teda nepodarilo nájsť na stránke ani jednej zo spomínaných inštitúcií, a preto som pani riaditeľku opäť požiadala o zaslanie jeho znenia.

Hoci je Program APROGEN autorským program, je zároveň aj školským vzdelávacím programom a preto by sa naň podľa mňa mali vzťahovať ustanovenia Školského zákona aj odporúčania Štátneho vzdelávacieho programu.






Michaela Bordováčová

Počet príspevkov : 24
Join date : 14.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre Michaela Bordováčová Št máj 23, 2013 12:49 pm

Na Úradnej tabuli vo vestibule školy pribudol v posledných dňoch oznam (alebo som si ho tam doteraz nevšimla...), že Školský vzdelávací program je k dispozícii k nahliadnutiu...

Je to vraj postup, ktorý bol konzultovaný so Školským inšpekčným centrom v Bratislave.

Michaela Bordováčová

Počet príspevkov : 24
Join date : 14.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre xy Št máj 23, 2013 2:14 pm

To je pre ucitelov k nahliadnutiu, aby vedeli podla coho maju ucit? Alebo nebodaj pre rodicov ktori pridu vecer po deti a riaditelna je uz zavreta?

Neviem co je na programe APROGEN tajne. Cely program bol financovany zo statnych penazi, na statnej skole. Tym padom to nie je nic sukromne, ale kompletne cely projekt musi byt VEREJNY.

xy

Počet príspevkov : 9
Join date : 15.05.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre Michaela Bordováčová Št máj 23, 2013 2:33 pm

xy napísal:To je pre ucitelov k nahliadnutiu, aby vedeli podla coho maju ucit? Alebo nebodaj pre rodicov ktori pridu vecer po deti a riaditelna je uz zavreta?

Neviem co je na programe APROGEN tajne. Cely program bol financovany zo statnych penazi, na statnej skole. Tym padom to nie je nic sukromne, ale kompletne cely projekt musi byt VEREJNY.


Program APROGEN a Školský vzdelávací program na ŠpMNDaG možno ani nie sú dva totožné dokumenty... a možno sú. Pracujem na tom, aby som sa to dozvedela.

O Programe APROGEN som sa dozvedela, že je autorským programom pani riaditeľky a momentálne je v procese autorizácie a preto vraj zverejnený byť nemôže.
Školský vzdelávací program je program, ktorý má podľa Školského zákona byť zverejnený. Neviem (no zisťujem), či existujú nejaké predpisy, podľa ktorých by k tomuto ustanoveniu mohli byť udelené výnimky...


Michaela Bordováčová

Počet príspevkov : 24
Join date : 14.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre Michaela Bordováčová Po máj 27, 2013 9:42 pm

Školský vzdelávací program - podľa Školského zákona (Zákon 245/2008 Z.z.), konkrétne podľa §7 odsek 9 má riaditeľ školy zverejniť na verejne prístupnom mieste.

Podľa ISCED (1-3), čo je štátny vzdelávací program pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním (a program APROGEN musí byť vypracovaný v súlade s ním), sa tým verejne prístupným miestom myslí vestibul alebo predsieň školy a mal by byť zverejnený na webovej stránke školy.


Podľa zákona 211/2000 Z.z. je zverejnenou informáciou informácia, "ktorú môže každý opakovane vyhľadávať a získavať, najmä informácia publikovaná v tlači alebo vydaná na inom hmotnom nosiči dát umožňujúcom zápis a uchovanie informácie, alebo vystavená na úradnej tabuli s možnoťou voľného prístupu, alebo sprístupnená pomocou zariadenia umožňujúceho hromadný prístup, alebo umiestnená vo verejnej knižnici."

Je oznam na úradnej tabuli o tom, že dokument, ktorý má byť zverejnený, je k dispozícii k nahliadnutiu, splnením si zákonnej povinnosti?!

Michaela Bordováčová

Počet príspevkov : 24
Join date : 14.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Závery, ktoré som si za tento školský rok urobil

Odoslať pre verdad Št jún 13, 2013 10:29 pm

Za tento školský rok vnímam ako podstatné tieto tri témy:

1. Dokladovanie použitia rodičovských peňazí za predchádzajúce školské roky a z darovacieho účtu
2. Informácie o programe Aprogen
3. Umožnene voľby spôsobu poskytovania príspevkov škole

V každej z týchto tém sa škola vydala asi po tej najtŕnistejšej ceste:

1. Dokladovať použitie rodičovských peňazí nie je nikto ochotný a na každú takú žiadosť zaznieva rozhodné odmietnutie. Toľké cavyky s vyúčtovaním! Ak by ho predložili, zavreli by všetkým nespokojencom ústa. 
2. Informácie o programe Aprogen sa neposkytujú a program nie je zverejnený. Namiesto toho sa uvádza množstvo dôvodov prečo nie je možné ho zverejniť. Dokonca sa podľa neho asi ani neučí, pretože ani samotní učitelia neboli na Aprogen školení. Ak by bol Aprogen zverejnený, nemohol by nikto nič namietať.
3. Voľba spôsobu darovania bola rodičom upretá, prípustný je len darovací účet a ako účel len prevádzkové náklady školy. Akékoľvek vybočenie z tohto je pre školu neprijateľné. Najmenej tretina rodičov daný spôsob neakceptuje a radšej neprispeje.

Z toho mi teda vyplývajú závery:

1. Peniaze rodičov z podstatnej časti (slušne povedané) zmizli bez stopy.
2. Aprogen nikto nikdy nevidel, možno ani neexistuje.
3. Diktát jedinej formy prispievania možno kryje nekalý účel. Ale hlavne - akékoľvek sťažnosti školy na to, že niektorí rodičia neprispievajú a parazitujú na peniazoch iných už nie som ochotný počúvať. Je tu možnosť alternatívneho prispievania, ale bola odmietnutá.
verdad
verdad

Počet príspevkov : 35
Join date : 14.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre Michaela Bordováčová Po jún 17, 2013 1:54 pm

Pokial podla zakona o statnej sprave v skolstve a skolskej samosprave (593/2003) za vypracovanie skolskeho vzdelavacieho programu zodpoveda riaditel a podla Skolskeho zakona (245/2008) ho riaditel ma aj zverejnit, je v sulade s nasou legislativou jeho nezverejenie zdovodnit tym, ze "Aktualne prebieha jeho autorizacia. Nie je mozne ho zverejnovat, kedze ako potvrdil Urad na ochranu dusevneho vlastnictva, po jeho zverejneni uz nemoze prebehnut proces autorizacie." ?


Jedna z odpovedi... 
Cele je to jeden totalny pravny nezmysel.. .nielenze neexistuje taky urad, ale ani autorizacia nie je pravnym pojmom a nastrojom, ktory by branil zverejneniu. Je tiez nezmysel, aby skolsky vzdelavaci program pani riaditelka chranila ako vlastne dielo (ako napr. knihu), lebo tu jej napisat nekaze nikto, ale SVP ano… a aj jej ho kazu pravne predpisy zverejnovat. 

Michaela Bordováčová

Počet príspevkov : 24
Join date : 14.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre illuminate Št september 05, 2013 11:33 am

Stále počúvame, že projekt Aprogen bol experimentálne overovaný. Ale v tomto dokumente v hornej časti poslednej strany (37) čítam niečo iné:

http://www.minedu.sk/data/att/153.pdf

Vie niekto kde a kedy vlastne Aprogen vznikol???

illuminate

Počet príspevkov : 23
Join date : 26.03.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre Michaela Bordováčová Ne september 29, 2013 6:51 pm

nie je to síce odpoveď na Vašu otázku, no úplne najviac som sa zatiaľ o programe APROGEN dočítala na tejto stránke:
http://www.laznibatova.sk/index.php?id=program-aprogen

Michaela Bordováčová

Počet príspevkov : 24
Join date : 14.02.2013

Návrat hore Goto down

Prísne tajné. Paranoja alebo omerta? Empty Re: Prísne tajné. Paranoja alebo omerta?

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.