Nezávislé fórum rodičov detí študujúcich na ŠpMNDaG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

+5
baeto
ciri
matt_rixx7
xena
carmen
9 posters

Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre carmen So február 23, 2013 9:41 pm

Má niekto informáciu, koľko rodičov sa rozhodlo vziať peniaze zo SOVAy a previesť ich na darovací účet "na prevádzkové náklady školy"?

carmen

Počet príspevkov : 20
Join date : 17.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre xena Po február 25, 2013 8:33 pm

carmen napísal:Má niekto informáciu, koľko rodičov sa rozhodlo vziať peniaze zo SOVAy a previesť ich na darovací účet "na prevádzkové náklady školy"?

Nemám síce informácie, ktoré sú v otázke, ale... Z môjho pohľadu smernica vedenia školy nie je dobrá, lebo sa triedny fond zlieva do jedného vreca pomenovaného "prevádzkové náklady školy" čo sa mi nepáči. Hotovosť do školy ísť nesmie, takže jediné riešenie vidím v tom, že 5 euro do triedneho fondu pošlem cez SOVu. Tak mám istotu, že to pôjde deťom napr. na návštevu kina a nie napr. na "5 rovnakých kníh pánovi ministrovi".

xena

Počet príspevkov : 66
Join date : 17.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre matt_rixx7 Po február 25, 2013 8:41 pm

Mňa tiež najviac trápi nadpis "prevádzkové náklady"...
Hromada, za ktorú sa dá schovať všeličo.

matt_rixx7

Počet príspevkov : 60
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre ciri Ut marec 05, 2013 8:25 pm

Po konfrontacii s rodicmi deti z "Kosickej" a "L.Saru "na mna tito ludia pozerali ako na zazrak a pytali sa: "Ste naozaj tak naivni a hlupi, ze ste platili do skoly v hotovosti ?" U nich je samozrejme, ze peniaze rodicov idu cez ucet Nadacie resp. Obcianskeho zdruzenia a o ucele pouzitia tychto penazi rozhoduju vyhradne rodicia. Co si rodicia odsuhlasia, to sa zrealizuje. Sme naozaj uz tak zblbnuti zvyklostami, ze si nedokazeme uvedomit svoje moznosti ?
Bude "rodicko". Verim, ze na pretras pride aj moznost a schopnost nas rodicov riesit definitivne zmenu v systeme financovania zaujmov nasich deti.


ciri

Počet príspevkov : 80
Join date : 16.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre matt_rixx7 St marec 06, 2013 9:47 pm

"...SMND nie je obycajna skola. A preto sa tu ani nemozu a nebudu riesit problemy ako na inych obycajnych skolach.
A ked sa niekomu viac paci ako funguju obycajne skoly, moze si dat svoje dieta tam..."

Ti co aspon stipku vnimaju realitu na SMND zrejme tusia, kto je autorom...

matt_rixx7

Počet príspevkov : 60
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre baeto Št marec 07, 2013 6:28 am

Máte niekto informáciu, čo sa stalo s triednym fondom z peňazí, ktoré sa vyberali v hotovosti v januári "starým spôsobom"?

U nás v triede vraj celých 20 EUR za dieťa išlo na prevádzku školy, dohodnutých 5 EUR nezostalo v triede. Triedna musela odovzdať všetky vyzbierané peniaze od rodičov.
Pre mňa sú prioritou peniaze pre triedu, nie pseudo náklady školy, na ktoré má škola dispozícii peniaze z rozpočtu.

baeto

Počet príspevkov : 12
Join date : 05.03.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre matt_rixx7 St marec 20, 2013 8:02 pm

Dnes bola triednym učiteľom rozposielaná darovacia zmluva.
Po jej prečítaní som si najskôr myslel, že ide o nejaký zvrátený žart.
Čo si o tom myslíte...?

matt_rixx7

Počet príspevkov : 60
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre otvoreneOci Pi marec 22, 2013 1:07 pm

Vedeli ste, ze p. riaditelka chodi na exoticke sluzobne cesty? Napriklad vraj Mexiko, Aljaska.
Zaujimalo by ma kde vsade este bola a z akych penazi to bolo hradene.

Peniaze zo statneho rozpoctu a prispevky od rodicov idu do 1 'vreca', nakolko z rodicovskych ide aj na prevadzku a opravu skoly.
Pritom stale skole chybaju prostriedky na zakladne veci.

Z toho priamociaro vyplyva podozrenie, ze p. riaditelka cestovala do vzdialenych destinacii za nase rodicovske peniaze.

Pritom nespochybnujem, ze na konferencie je z odborneho hladiska ziaduce chodit, no pri obmedzenom rozpocte sa bud neda ist, alebo sa da uskromnit na blizke destinacie.

A to vyberanie rodicovskych prispevkov bolo opakovane prezentovane ako nutnost na pokrytie veci typu papierov, tonerov, kobercov, sutazi, ci malovania budovy!

otvoreneOci

Počet príspevkov : 19
Join date : 17.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre verdad Pi marec 22, 2013 6:00 pm

Kde je táto informácia overiteľná?
verdad
verdad

Počet príspevkov : 35
Join date : 14.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre otvoreneOci Po marec 25, 2013 8:28 am

Ziskal som ju z vnutorneho prostredia skoly. Overit z inych zdrojov ju zatial sam neviem. Vie ju tuna niekto overit prip. vyvratit?
Inak, aj keby to bolo kazdy rok len Finsko, tak to ma byt s vedomim, ze ide asi aj o nase peniaze. Ved taketo cesty stoja odhadom, podla vzdialenosti ci poctu hviezdiciek hotela 1-2-3 000 eur. Navyse sa da ocakavat, ze v pripade absolutistickej moci bez kontroly absentuje tlak na setrenie, takze sa plytva.


Naposledy upravil otvoreneOci dňa Po marec 25, 2013 1:26 pm, celkom upravené 1 krát.

otvoreneOci

Počet príspevkov : 19
Join date : 17.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre otvoreneOci Po marec 25, 2013 8:34 am

K darovacej zmluve rozposlanej p. ekonomom:

Existuje niekolko dovodov, preco tuto zmluvu ignorovat:

1. Obratenie sa p. ekonoma na rodicov je zo strany skoly dalsia neseriozna zalezitost. Ukazalo sa, ze p. ekonom nie je ani zamestnancom skoly. Zmenu v pravidlach platenia je predsa povinny oznamit riaditel alebo zastupca riaditela, nie nejaka tretia osoba. Navyse, ked to, co ziada je velmi citliva zalezitost, ktora moze mat suvis so snahou o pokracovanie nehospodarneho nakladania/rozkradania rodicovskych prispevkov. Alebo sa mylim?

2. Zmluva manipuluje rodicov, nakolko ti maju pravo zvolit si ucel vyuzitia ich prispevkov.

3. Darovacou zmluvou nie je zabezpecene, ze sa dostane 5 eur do tried. Terajsia situacia je taka, ze sa prispevok do tried nedostava a triednym ucitelom to chyba. Vsetci ti, ktori ju podpisu podporuju tento stav. Navyse vedenie skoly uz ukazalo svoju strategiu - prispevky do tried prerozdelovat podla svojho pohladu - to jest trieda, ktora platila poctivo dostane menej, pretoze sa z jej casti da triedam slabsim. Navyse tym uz nebude jasny ani sumarny sucet - takze vsetkych realne vyzbieranych 5 eur zo vsetkych tried sa nemusi do tried ani dostat. Cast z nich sa kludne moze presunut na ine nespecifikovane polozky, teda pardon - presne specifikovane podla darovacej zmluvy ako "prevádzkové účely a všetky aktivity detí" - proste vhodne pripravene na kamuflaz a machinacie ako doteraz.

4. Tym, ze vedenie skoly uz uvolnilo zablokovanu darovaciu zmluvu pre Sovu na 5 eurove prispevky do tried za januar, snad sa otvara moznost ako pohodlne a s kontrolou platit cielene do tried ako aj na prevadzku. Cez Sovu. Tato varianta poskytuje plnu kontrolu vyuzitia prispevkov. Preto sa sucasne vedenie skoly snazi narychlo si 'psychologicky' upisat vsetkych rodicov darovacimi zmluvami az do konca roka.

Tak co, upisete sa aj vy?
Evil or Very Mad

otvoreneOci

Počet príspevkov : 19
Join date : 17.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre 4andy So apríl 06, 2013 8:48 am

otvoreneOci napísal:Vedeli ste, ze p. riaditelka chodi na exoticke sluzobne cesty? Napriklad vraj Mexiko, Aljaska.
Zaujimalo by ma kde vsade este bola a z akych penazi to bolo hradene.

Peniaze zo statneho rozpoctu a prispevky od rodicov idu do 1 'vreca', nakolko z rodicovskych ide aj na prevadzku a opravu skoly.
Pritom stale skole chybaju prostriedky na zakladne veci.

Z toho priamociaro vyplyva podozrenie, ze p. riaditelka cestovala do vzdialenych destinacii za nase rodicovske peniaze.

Pritom nespochybnujem, ze na konferencie je z odborneho hladiska ziaduce chodit, no pri obmedzenom rozpocte sa bud neda ist, alebo sa da uskromnit na blizke destinacie.

A to vyberanie rodicovskych prispevkov bolo opakovane prezentovane ako nutnost na pokrytie veci typu papierov, tonerov, kobercov, sutazi, ci malovania budovy!

Už mi je celkom zrejmé, prečo pani riaditeľka po chodbách školy šíri odporúčania pre všetkých z OZ SOVA ísť za vyzbierané peniaze rodičov na dovolenku.
Staré známe porekadlo: "Podľa seba súdim Teba".

4andy

Počet príspevkov : 18
Join date : 27.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre horala Št apríl 11, 2013 7:35 am

dobrý deň,

čo sa vlastnej v tejto situácii absolútne neprehľadnej situácii dá robiť?

1. jednoznačne nechceme prispievať na prevádzkové náklady školy, lebo si myslím, že na to má dať peniaze bsk a keď nemá, treba nájsť a zamestnať skutočne schopného a komunikatívneho manažéra, ktorý ich z bsk alebo odniekadiaľ pre školu získa.

2. ako vlastne bude fungovať prevod peňazí z darovacieho účtu? budú to schvaľovať poslanci bsk alebo kto vlastne a na základe čoho? neviem, či som čítala nepozorne, ale nikde som na to nenaďabila. z toho pohľadu sa mi vidí systém oz sova oveľa prehľadnejší a dôveryhodnejší, aj keď ma vytočilo preplatenie faktúr napr. za vianočný žúr, dar ministrovi, záľahu kalendárov a náter soklov, keď do školy údajne zateká...

3. ako sa to bude riešiť na budúci rok? tento rok je problém s peniazmi, a škola funguje...možno by stačilo menej rozpínavosti, viac premýšľania nad alternatívami a naozaj hospodárne narábať s prostriedkami bsk a peniaze od rodičov prijímať a vnímať ako bonus. či sa mýlim?

ja osobne som veľmi sklamaná z tohto aspektu školy. od začiatku školského roku sa na rodičovských nerieši pomaly nič iné, len peniaze.

horala

Počet príspevkov : 1
Join date : 11.04.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre xena Pi apríl 12, 2013 7:14 am

Moje sklamanie zo školy sa stupňuje z mesiaca na mesiac, priamoúmerne so stupňovaním tlakov vedenia školy voči rodičom, vyplávavaním "nových starých" skutočností, reakciami učiteľov, názorovými otočkami vedenia školy vo veľmi krátkom čase ...
Najviac však z toho, že už od začiatku sa vôbec neriešia deti, ale osobná zarputilosť a ješitnosť osôb vo vedení školy vyplývajúca z neschopnosti prijať požiadavky nie rodičov, ale zákonov a doby.
Ďalšie sklamanie vyplýva z toho, že aj voči dobrým nápadom a dobre mieneným radám ja vedenie školy absolútne imúnne.
Okrem sklamania aj čosi pozitívne:
Za veľký prínos celej situácie považujem poznanie charakterov ľudí, pretože teraz sa charakter každého ukazuje v celej svojej nahote.

xena

Počet príspevkov : 66
Join date : 17.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Peniaze z darovacieho uctu BSK

Odoslať pre matt_rixx7 Ut apríl 23, 2013 7:47 pm

8. - 9. aprila bolo na skole k dispozicii niekolko tisic eur z darovacieho uctu BSK.
Z nich sa vsak ani euro nedostalo do skoly ucitelom.
Niekto si nimi pekne namastil vlastne vrecko...!


matt_rixx7

Počet príspevkov : 60
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy? Empty Re: koľko rodičov chce platiť "prevádzkové náklady" školy?

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.