Nezávislé fórum rodičov detí študujúcich na ŠpMNDaG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spôsob komunikacie na našej škole...

4 posters

Goto down

Spôsob komunikacie na našej škole... Empty Spôsob komunikacie na našej škole...

Odoslať pre ciri St apríl 10, 2013 3:23 pm

Máte skúsenosti - pozitívne či negatívne - so spôsobom komunikácie vo vzťahu
ŠKOLA - RODIČ, UČITEĽ - ŽIAK, ŠKOLA - ŽIAK a pod. ? Podeľte sa o túto skúsenosť !

ciri

Počet príspevkov : 80
Join date : 16.02.2013

Návrat hore Goto down

Spôsob komunikacie na našej škole... Empty Aj na ŠpMNDaG to ide, keď sa chce!

Odoslať pre Laco Ut apríl 16, 2013 11:36 am

V čase, keď som sa plný energie vrhol pomáhať našej skole výrazne nad rámec bežného vzťahu rodič - škola a moju snahu ocenili rodičia mojim zvolením do Rady školy, podujal som sa riešiť a vyriešiť otázku bezpečnosti prechodu cez cestu na zastávke Biely kríž.

Pripravil som petíciu za zriadenie svetelnej signalizácie, v spolupráci s vedením školy reprezentovanej pani riaditeľkou som zozbieral podpisy od zamestnancov školy a rodičov. Pridal som k nim podpisy pracovníkov závodu Palma aj Okresného súdu. Absolvoval som spolu s poslankyňa okresu BA III so znalosťou procesov v štruktúrach Bratislavy stretnutia na GIB-e (mestská organizácia zaisťujúca realizáciu investičných zámerov pre mesto) a v krátkom čase a jednoznačne na základe našej iniciatívy bola zriadená svetelná signalizácia, ktorá objektívne zvýšila bezpečnosť našich detí pri prechode frekventovanej komunikácie v priestore zastávky električky.

Komunikácia s vedením školy bola v podstate bezproblémová a je dôkazom toho, že kde je vôľa spolupracovať, tam je aj cesta, po ktorej sa dá ísť.



Naposledy upravil Laco dňa Št máj 16, 2013 9:33 am, celkom upravené 1 krát.

Laco

Počet príspevkov : 12
Join date : 19.02.2013

Návrat hore Goto down

Spôsob komunikacie na našej škole... Empty Len nevystúpte z radu, lebo... !!!

Odoslať pre Laco Ut apríl 16, 2013 11:41 am

Zažil som na vlastnej koži stav, kedy namiesto toho, aby sa riešila podstata toho, prečo som do riaditeľne prišiel, bol som vedením školy reprezentovaným pani riaditeľkou a pánom zástupcom konfrontovaný otázkami typu „Prečo robím to, čo robím?“ (rozumej kladiem nepríjemné otázky) a „Či si uvedomujem, že mi na školu chodia moji dvaja synovia?!“.

Jediné, čo som si zo stretnutia odniesol, bolo utvrdenie sa v presvedčení, že konám správne. Prečo? Ak by som sa mýlil, tak by mi bolo pani riaditeľkou a pánom zástupcom pomerne ľahko vysvetlené, že sa informácie, s ktorými som pracoval, nezakladajú na pravde. Ja by som okamžite korigoval svoj postoj, ospravedlnil sa všetkým, ktorých mohol môj postoj poškodiť a celá záležitosť by bola uzatvorená. Toto sa však nestalo. Namiesto toho som bol označený za „triedneho nepriateľa“ (zámerne mierne nadnesená formulácia) a moja osoba bola v očiach učiteľov a rodičov očiernená tak, že by ma v komíne určite nebolo vidieť. Nepripomína Vám to niečo z minulosti našej krajiny?


Tí, ktorí by mali záujem vedieť viac, nájdu prehľadný súhrn faktov na www.riaditelka.kovar.co.uk.


Naposledy upravil Laco dňa Št máj 16, 2013 9:32 am, celkom upravené 1 krát.

Laco

Počet príspevkov : 12
Join date : 19.02.2013

Návrat hore Goto down

Spôsob komunikacie na našej škole... Empty Re: Spôsob komunikacie na našej škole...

Odoslať pre xena So apríl 27, 2013 8:15 pm

Na skole vraj v poslednom tyzdni (17.tyzden 2013) prebehli sutaze, o ktorych na stranke skoly nebola vopred ani zmienka. A pokial dosledne citam stranku skoly, nevidim tam o nich zmienku ani teraz.
Malo ist vraj o sutaz robotov ... a o sutaz vo vedeni debaty ...
Skoda, ze nas skola uz nie je ochotna informovat ani o pozitivnych impulzoch.

xena

Počet príspevkov : 66
Join date : 17.02.2013

Návrat hore Goto down

Spôsob komunikacie na našej škole... Empty Re: Spôsob komunikacie na našej škole...

Odoslať pre ciri Št máj 02, 2013 2:00 pm

Nadmieru hutne citanie ponukla v tychto dnoch na svojej stranke OZ SOVA (prisiel mi link z info mailu SOVy)
http://oz-sova.webnode.sk/historia/

Odporucam pri citani obsiahleho a podrobneho dokumentu vydrzat az do konca. Mne osobne dolozil viacero chybajucich dielikov v mozaike udalosti poslednych mesiacov.

ciri

Počet príspevkov : 80
Join date : 16.02.2013

Návrat hore Goto down

Spôsob komunikacie na našej škole... Empty Re: Spôsob komunikacie na našej škole...

Odoslať pre serge So máj 04, 2013 4:07 pm

Chcelo to čas.
Čas na čítanie, triedenie myšlienok ....
Čas na strávenie všetkých informácií.
Vrátiť sa späť hádam aj sedem rokov.
Boriť sa. Precitnúť.
Viera v slušnosť a čestnosť dostala zabrať.
Výborný materiál.

serge

Počet príspevkov : 4
Join date : 18.03.2013

Návrat hore Goto down

Spôsob komunikacie na našej škole... Empty Re: Spôsob komunikacie na našej škole...

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.