Nezávislé fórum rodičov detí študujúcich na ŠpMNDaG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skrinky - stačí podpísať zmluvu

5 posters

Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre Laco Ut september 17, 2013 6:19 am

Heslo „skrinky“ vyvoláva u rodičov detí študujúcich na Škole pre mimoriadne nadané deti vrásky na čele už od ich zavedenia. Skrinky boli a sú potrebné a určite pozitívne vnímam snahu vedenia školy túto záležitosť riešiť.

Skrinky Škole pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium (IČO 31787088) nepatria. Skrinky patria Občianskemu združeniu AVOS. Združeniu, ktoré malo doteraz zásadný problém s vyúčtovaním príspevkov od rodičov (detailný prehľad koľko bolo z ktorej triedy prijaté a na čo boli tieto peniaze použité s presným vyčíslením zostatkov a predložením kópií príslušných dokladov).

Vyriešiť problém so skrinkami je pritom také jednoduché. Stačí napísať jasnú nájomnú zmluvu na prenájom skrinky medzi rodičom a vlastníkom skriniek, ktorá presne definuje rozsah plnení a zodpovednosť každej zo zmluvných strán. Boli by tak vyriešené všetky nedorozumenia vyplývajúce z rozdielnych očakávaní rodičov vo vzťahu ku skrinkám.

Je to jednoduché, transparentné a minimalizuje to akékoľvek nesystematické rozhodnutia. Je na vlastníkovi skriniek, aby návrh znenia nájomnej zmluvy na skrinky predložil. Je na ňom, aby vymyslel systém, ako budú skrinky prenajímané (na celú dobu štúdia v danej budove školy alebo len na konkrétny školský rok). Dôležité je takýto návrh s príslušným zdôvodnením predložiť. Veď nie je nič jednoduchšie ako ho prejsť na pôde Rady rodičov a v prípade, že sa objavia pripomienky, ktorých zakomponovanie do znenia nájomnej zmluvy má právno-procesný zmysel, je možné znenie nájomnej zmluvy upraviť.

Laco

Počet príspevkov : 12
Join date : 19.02.2013

Návrat hore Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Re: Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre matt_rixx7 Ut september 17, 2013 7:39 am

Tebe nevadí, že už samotný nákup skriniek zafinancovali rodičia a len aby celá táto akcia bola priechodnejšia, dostala nadpis "prenájom" ?
Komu z rodičov v čase nákupu bolo povedané, že skrinky sa kúpili pre OZ AVOS a nie pre školu ??!!

matt_rixx7

Počet príspevkov : 60
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Re: Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre Laco Ut september 17, 2013 7:55 am

Na spôsobe, ako boli do školy skrinky nadobudnuté, mi vadí veľa vecí, okrem iného klasický problém tejto školy - rodičia nemajú doklad o úhrade.
Toto však už nezmením. Myslím si ale, že rodičia majú silu donútiť vedenie školy a vlastníka skriniek k tomu, aby boli podpísané zmluvy, ktoré jasne definujú podmienky užívania.

Laco

Počet príspevkov : 12
Join date : 19.02.2013

Návrat hore Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Re: Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre tajomnik St september 18, 2013 5:08 pm

Tento príspevok by správne mal byť nazvaný "SkrinkyGate". Od tercie vyššie sú predsa na škole rodičia, ktorí si skrinky v septembri 2011 kúpili a teraz si ich majú prenajímať? 6€ bez dokladu?
Čistejšiu ryžu som dávno nevidel.


Naposledy upravil tajomnik dňa Ne september 22, 2013 12:28 pm, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : oprava chybneho udaju)
tajomnik
tajomnik

Počet príspevkov : 22
Join date : 24.04.2013

Návrat hore Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Re: Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre ciri Št september 19, 2013 1:08 am

Tu musím tajomníkovi v drobnosti oponovať.
A síce v tom, že rodičia ktorí v roku 2011 skrinky zaplatili dostali PRÍSĽUB od vedenia školy, že až do konca štúdia ich detí na škole už nebudú za skrinky platiť nič. Taký bol sľub ! No a pokiaľ viem, tak od týchto rodičov už nikto naozaj nič nepýta.

To, že tento PRÍSĽUB, ktorý - pri aplikovaní a dodržiavaní liter zákona na našej škole - môžeme chápať tiež ako "doklad" o úhrade a tiež ako ústnu formu nájomnej zmluvy na úrovni tzv. perhubzmluvy, to už je iná vec.
Súčasťou daného prísľubu bol tiež prísľub vrátky alikvótnej časti platby zloženej rodičmi "na drevo" v roku 2011 v momente, ak ich dieťa opustí školu skôr ako o 9 rokov.
Zatiaľ neviem o nikom, komu by táto časť platby bola vyplatená !!! Nevolá sa to obohacovanie ? Asi ani nie, lebo na to neexistuje žiadny doklad !

Asi aj preto si teraz vedenie školy môže dovoliť rodičom piatakov "sľubovať", že nájom 6,- euro za tento šk.rok bude ASI stačiť a v ďalších rokoch už platiť nebude potrebné :-).
Tento prísľub, pri snahe o zachovanie svojho akého-takého životného optimizmu a zdravého rozumu dokážem interpretovať jediným spôsobom:
Tí rodičia, ktorí boli v škole v roku 2011, mali TÚ ČESŤ uhradiť šatňové skrinky v plnej výške !
Tí, čo prišli neskôr už môžu len slepo závidieť, žiaľ oni už takúto možnosť nemajú...
Dobrou správou pre všetkých nových rodičov prichádzajúcich na Skalickú je, že ak náhodou skrinky dožijú skôr, vedenie určite opäť raz čosi vymysli a aj rodičia, ktorí zmeškali rok 2011 budú mať tú česť. Síce už nie vo výške 54,- euro, ale 24,- a možno 70,- ! Proste podľa momentálnej potreby !

Ešte jeden postreh ?
Dostali sme ultimátum, že skrinky treba uhradiť do mesiaca (presne si už nepamätám), aby ŠKOLA mohla za skrinky zaplatiť. O to väčším prekvapením je skutočnosť, že skrinky nemá v majetku škola ale OZ AVOS ! na ktoré rodičia nemajú žiadny dosah.  No ale tu to nekončí, OZ AVOS šatňové skrinky láskavo škole zapožičal výpožičnou zmluvou. Aby bolo "všetko v poriadku".

Žiaľ, na platbu za skrinky, ani na prísľuby o fungovaní nájmu nemáme doklad.
Rodičia majú proste smolu. Boli naivní a dôverčiví. Verili.

Prečo sa teraz vedenie školy čuduje nevôli rodičov ? Veď boli - ak nie oklamaní - tak prinajmenšom zavádzaní.
Niet sa čo čudovať, že právne vedomie rodičov stúpa a rastú aj nároky na dodržiavanie pravidiel v škole.
Chce to predovšetkým chcenie vytvoriť fungujúci systém !
A tu narážame - buď chýba záujem, alebo schopnosť.
Stále častejšie rezonujú na škole slová Môj program, Moja škola ...
... kde v tom sú zašifrované deti ?


Naposledy upravil ciri dňa Št september 19, 2013 7:50 pm, celkom upravené 1 krát.

ciri

Počet príspevkov : 80
Join date : 16.02.2013

Návrat hore Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Re: Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre tajomnik Št september 19, 2013 5:50 pm

Ciri, prosím Vás, v čom mi oponujete? Akosi to neviem rozšifrovať a zdá sa mi, že obaja hovoríme to isté...
tajomnik
tajomnik

Počet príspevkov : 22
Join date : 24.04.2013

Návrat hore Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Re: Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre ciri Št september 19, 2013 8:44 pm

Áno, naozaj hovorime o tom istom.
Oponujem len v prvom odstavci, v ktorom mi vypadla jedna veta. Už je to napravené :-). Jednoducho v tom, ze naozaj od tých, ktorí zaplatili celú sumu už nič nepýtajú.
V tomto bode moje oponovanie končí !

ciri

Počet príspevkov : 80
Join date : 16.02.2013

Návrat hore Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Re: Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre tajomnik Ne september 22, 2013 12:28 pm

Ok, opravil som aj ja.
tajomnik
tajomnik

Počet príspevkov : 22
Join date : 24.04.2013

Návrat hore Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Re: Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre matt_rixx7 Ne september 22, 2013 7:15 pm

Len tak mimochodom: na štvrtkovom rodičovskom riaditeľka so zástupcom boli zoči voči usvedčení z klamstva.
Na otázku jedného z prítomných rodičov, či skrinky patria škole najskôr suverénne zástupca odpovedal, že samozrejme áno.
Vzápätí sa iný rodič spýtal, či náhodou skrinky nepatria OZ AVOS.
Po neuveriteľnej hádke priznali, že skrinky patria AVOS-u...
S dovetkom, že je to vlastne jedno a rodičia to nemajú čo riešiť.
Z pohľadu riaditeľky "moja škola“, "môj AVOS" vlastne ani neklamali...:-)

matt_rixx7

Počet príspevkov : 60
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Re: Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre carmen Po september 23, 2013 8:48 pm

Tak komu vlastne idú do "kešene" peniaze, ktoré ŠKOLA zbiera ako nájom za skrinky ?
V zmluve o výpožičke nie sú žiadne detaily doriešené !

carmen

Počet príspevkov : 20
Join date : 17.02.2013

Návrat hore Goto down

Skrinky - stačí podpísať zmluvu Empty Re: Skrinky - stačí podpísať zmluvu

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.