Nezávislé fórum rodičov detí študujúcich na ŠpMNDaG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kto seje vietor?

3 posters

Goto down

Kto seje vietor? Empty Kto seje vietor?

Odoslať pre 天赋 Po august 19, 2013 10:17 pm

Myslel som si, že sa nebudem musieť zapojiť do vzrušených diskusií okolo diania na škole a že prázdniny budú určitým predelom medzi uplynulým a novým školským rokom, kedy odznie napätá atmosféra a nastolí sa ovzdušie pragmatickej spolupráce rodičov (bez rozdielu farby trička) a školy. Žlč mi však dvihol mail triednej učiteľky (tzv. "Oznam vedenia školy"), zaslaný v dobe prázdnin - v dobe akéhosi nepísaného prímeria. Mail bol jedovatý tak intenzívne ako sa len dá a opäť mentorsky vysvetľoval, kto sú tí dobrí a kto sú tí zlí.
Nechápem pohnútky k napísaniu tohto mailu. Neprináša nič nové. Opäť len známe reči o tom ako školu treba podporovať a ako ju skupinka rodičov rozvracia. A tiež, že 113.700 Eur bolo použitých pre blaho detí. Chápal by som tento krok, keby konečne boli prílohou konkrétne účtovné doklady. Ale na tie sa neustále akosi zabúda - teda práve na to, čím možno každého kuvika definitívne argumentačne položiť na lopatky. Ale naša škola nie... vedenie našej školy radšej seje vietor a naschvál nechce počuť to, čo "skupinka rodičov" povedala za mnohých nahlas, t.j. chcú vedieť na čo boli vyzbierané peniaze použité. Kedysi by možno stačilo povedať že to bolo na telocvičňu. Dnes, keď vyšli na svetlo rôzne pochybenia školy, už to nestačí. Je treba predložiť doklady. Inak každá ďalšia takáto pseudoargumentácia len prilieva olej do ohňa. Vychádza z toho nepríjemná kombinácia - sejeme vietor, prilievame olej do ohňa Netreba sa potom čudovať, keď sa ten oheň pekne rozfúka, chytí
ťah a pracne ho budeme hasiť.

天赋

Počet príspevkov : 29
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

Kto seje vietor? Empty Re: Kto seje vietor?

Odoslať pre matt_rixx7 Ut august 20, 2013 10:19 pm

Vytvárať skupinky je v tejto krajine už tak trochu folklór :-)
A rozmýšľam, či spomínaných, do absurdnosti vybrúsených 7MB malo pobaviť, nahnevať či vyburcovať.
Asi vo vnútri školy zúri boj kto napíše ešte niečo vycibrenejšie ako stanovisko zamestnancov prednesené rodičom v telocvični.

matt_rixx7

Počet príspevkov : 60
Join date : 15.02.2013

Návrat hore Goto down

Kto seje vietor? Empty Re: Kto seje vietor?

Odoslať pre 4andy St august 21, 2013 8:06 am

Môj názor - treba podporiť "myšlienku idiotských rodičov" - perlu, ktorá vyšla z úst riaditeľky školy pre týždenník Trend http://smnd.forum7.net/t57-topic#333 a má šancu zľudovieť.


4andy

Počet príspevkov : 18
Join date : 27.02.2013

Návrat hore Goto down

Kto seje vietor? Empty Re: Kto seje vietor?

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.