Nezávislé fórum rodičov detí študujúcich na ŠpMNDaG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Logická olympiáda 2014

4 posters

Goto down

Logická olympiáda 2014 Empty Logická olympiáda 2014

Odoslať pre illuminate Št apríl 10, 2014 8:13 am

Včera sa v Prešove konalo celoslovenské kolo Logickej olympiády. V článku sa uvádza, že z 2254 žiakov školských kôl postúpilo do Prešova 100 žiakov:
http://www.cas.sk/clanok/278267/mali-geniovia-sutazili-na-logickej-olympiade-deti-to-vedia-ale-co-vy.html

Podľa webu ŠpMNDaG sa školské kolo Logickej olympiády konalo aj u nás a úspešní boli dvaja žiaci. Preto sa pýtam vedenia školy, prečo neboli do celoslovenského kola prihlásení títo žiaci? Prečo sa ho nezúčastnili?

Odpovie mi niekto?

illuminate

Počet príspevkov : 23
Join date : 26.03.2013

Návrat hore Goto down

Logická olympiáda 2014 Empty Re: Logická olympiáda 2014

Odoslať pre nikola Št apríl 10, 2014 8:42 am

Millá/ý Illuminate, možno ti vedenie odpovie, nestrácaj nádej.

Ak chceš vedieť možný dôvod, pozri si program Logickej olympiády - je tam jedna pani J. z Bratislavy - bývala učiteľka na našej škole (odišla počas turbulentných udalostí rokov 2005 - 2006).

nikola

Počet príspevkov : 13
Join date : 19.02.2013

Návrat hore Goto down

Logická olympiáda 2014 Empty Re: Logická olympiáda 2014

Odoslať pre 4andy Št apríl 10, 2014 10:23 am

Organizovanie takéhoto podujatia sa mi zdá zmysluplnejšie, ako konferencia o nadaní. Nevravím, že konferencia je niečo úplne zlé, tá by však mala byť už iba pomyselnou čerešničkou na torte, vrcholom ostatných aktivít.
Príspevky rodičov sa majú využívať pre deti (marí sa mi, že takto je deklarované použitie vyzbieraných príspevkov). Akcie ako konferencia by mali byť hradené zo sponzorských príspevkov, prípadne zbierky na tento účel vyhlásenej.

Konfrontácia s nadanými deťmi môže tie naše otestovať, ako obstoja v rovnocennej spoločnosti a súčasne posúvať ďalej. Nie z trucu sa nezúčastniť...

4andy

Počet príspevkov : 18
Join date : 27.02.2013

Návrat hore Goto down

Logická olympiáda 2014 Empty Re: Logická olympiáda 2014

Odoslať pre ciri Ne apríl 13, 2014 1:36 pm

illuminate napísal:Včera sa v Prešove konalo celoslovenské kolo Logickej olympiády. V článku sa uvádza, že z 2254 žiakov školských kôl postúpilo do Prešova 100 žiakov:
http://www.cas.sk/clanok/278267/mali-geniovia-sutazili-na-logickej-olympiade-deti-to-vedia-ale-co-vy.html

Podľa webu ŠpMNDaG sa školské kolo Logickej olympiády konalo aj u nás a úspešní boli dvaja žiaci. Preto sa pýtam vedenia školy, prečo neboli do celoslovenského kola prihlásení títo žiaci? Prečo sa ho nezúčastnili?

Odpovie mi niekto?

Najlepsie je pytat sa priamo v riaditelni !

Inak - ze by peniaze ? Urcite ich nedostatok kvoli rodicom - neplaticom ?!
Ved nie je ani na tonery do tlaciarni !

Predpokladam, ze naklady na ucast max.4 deti a mozno 2 ucitelov by urcite nepresiahla naklady na medzinarodnu Konferenciu v Dunajskej Strede pri Bratislave (to sa mi fakt paci), hlavne ak za min. rok AVOS nadobudol len z 2 % z dani sumu viac ako slusnu 17.000 eur (http://smnd.forum7.net/t50p15-topic).

Deti maju v triedach nove koberce - vraj 3000 eur !
Skola ma konferenciu  - xxx eur !
Bude mat kamerovy system - xxx eur !
Pozn.: Je nutny ? Vladne v skole vandalizmus, alebo chce mat niekto pod kontrolou uplne vsetko a vsetkych ?

Pri takychto investiciach do "hmoty" sa nie je co cudovat, ze mozno nezostava na ucast deti v sutaziach !

Existuje lepsia vizitka skoly, ako ucast vo finale a mozno aj pripadne vyborne umiestnenie deti v celkovom poradi sutaze pre nadane deti ?
Skola, a tym aj jej vedenie, sa mohla zaskviet schopnostou deti a nie len teoretizovanim o ich vynimocnosti na uzavretom fore !

Alebo je to naozaj neschopnost vedenia skoly zabudnut na casy minule a normalne komunikovat s "konkurenciou" ?

ciri

Počet príspevkov : 80
Join date : 16.02.2013

Návrat hore Goto down

Logická olympiáda 2014 Empty Re: Logická olympiáda 2014

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.